Мексика Сьєрра-Мікстека – Рецепт і огляд
Цю каву звикли називати “робочка”. Але що означає цей термін?
В першу чергу, це про базовий смак, який не набридає та підійде кожному, хто її спробує. І це робить її ідеальним варіантом для батч брю (фільтр кави) в кав’ярні.
Також, це ознака, що кава доволі доступна та її легко заварювати. І ще – її доволі багато. Тобто можна стабільно пити і стабільно заварювати впродовж довгого проміжку часу.
Насправді, ця кава не така вже і “базова”. Хоча оцінка в неї 83 бали, що може здаватись низькою для фільтр кави, під час зйомки ми “за відчуттям” сміливо поставили б їй 85.5.
Давайте розберемось, як це могло статись. І паралельно, як її можна заварювати.
Нагадаю, що для звичайної людини, бали на пачці просто означають, якої якості була використана сировина (зелена кава).
Бали ставляться за кожен параметр в каві. Це кислотність, солодкість, гіркуватість, баланс та інші параметри. І скоріш за все, за кислотність бали були знижені. Причина? Вода.
Тепер, розшифруємо, бо це може бути цікавим. Але точно стане корисним.
Як вода змінює смак цієї кави
Вода – Моршинська
Перше, що я відчув – смак “горіхів”. Це доволі солодка кава, дуже питка і приємна. Насиченість вище середньої. Але кислотність ледь впізнавана, її майже немає.
Молочний шоколад – присутній, особливо в ароматі меленої кави. Тактильність груші також є, та і у смаку вона впізнається. Така соковита, м’якенька, солодка.
Як завжди, всі смаки відчуваються значно краще, коли кава охолоне до кімнатної температури. Це така кава, яку можна сміливо пити з льодом, або робити “колд брю”.
Вода – автомат BWT
Одразу зустрічає освіжаюча кислинка (дуже легка). За рахунок неї і відчувається слива. Доволі темна, м’яка і солодка слива, дуже стигла. Але “темні” смаки вже не домінують, а балансуються і становляться більш виразними. Те, що треба влітку. PPM цієї води – 10. Схожий результат дасть осмос з мінералізатором.
Що по гіркуватості? А нічого. Ані табаку ані “смаків обсмажки” в цій каві не знайти (хоча, заварювати можна по різному).
І от секрет – капінг (оцінювання кави) проводять саме на воді “Моршинська”. Тому в ній не знайшли такої кількості цікавих кислот (потенційно). Але оцінка в каві – це не головне, тому можна просто насолоджуватись смачною чашкою “не кислої” кави.
Як заварювати?
Тут все просто. Таке враження, що вона “вариться сама”. Можна заварювати базовим рецептом в чашці або French Press, в крапельній кавоварці, або в пуровері за цими варіаціями:
Якщо використовувати новий рецепт “осмотік флоу” – вона чудово заварювалась з такими параметрами:
14 грамів кави, 220 грамів води:
- 19 кліків на Comandante C40 (570 мікрон, менше цукру)
- Вода 90 градусів (Моршинська)
Другий варіант (трохи більш комплексний, але не такий “м’який”)
- 20 кліків на Comandante C40 (600 мікрон, менше цукру)
- Вода 93 градуси (Моршинська)
Час заварювання 2:25 обидва варіанти
Техніка вливання:
І за рецептом “14-220” від Alexandru Niculae
Помел 21 клік (630 мікрон, майже як цукор). Вода 88 градусів (Моршинська)
- Перше вливання 80 грамів
- На 30 секунді доливаємо до 150 грамів
- На 60 секунді доливаємо до 220 грамів
Час заварювання: 1:40-1:45
Техніка вливання на відео. Але замість 0:45 та 1:30 – вливаємо на 0:30 та 1:00.
Те саме, але з водою BWT – результат ви вже бачили вище.
Підсумки по рецептам
Як бачите, діапазон температур доволі великий. Це говорить про те, що заварювати її дуже просто. Підібрали помел, щоб отримати необхідну насиченість та “тіло”, а воду можна просто брати 90 градусів.
За рахунок свого доволі нейтрального смаку, можна сміливо заварювати меншу пропорцію (в цих рецептах – 1:15.7, можна варити 1:10 зменшивши помел), щоб споживати з додаванням молока або льоду. Але і в звичайному фільтрі вона цікава. Enjoy.
Автор: В’ячеслав Дружинін (“coffee blog”)