Руанда Саке Інторе – Рецепти і огляд
Сьогодні одразу декілька рецептів однієї базової, але доволі цікавої кави. Руанда митої обробки.
Ця кава доступна в обсмажках і для фільтру і для еспресо, але сьогодні розглянемо фільтр.
Більше про саме зерно можна дізнатися на сторінці продукту, а тут буде саме досвід використання та певні поради.
Про що ця кава
Ягоди, ягоди та ще раз ягоди. Але вони солодкі, запашні та мають легку освіжаючу кислинку. Також можна відчути фруктовість, особливо у післясмаку. Аромат та насиченість – доволі високі.
Головне – вона на кожен день, від неї не втомитись. За рахунок чистоти та справді оксамитового тіла, цей лот хочеться пити ще і ще. І хоча вона може “варитись сама”, є деякі деталі, котрі важливо знати.
Коли краще заварювати
Важливий момент. У відео кава була доволі свіжа. Потім вона “підзакрилась” і її було важко заварити. Це нормально для всієї кави. Я заварював її кожен день і сьогодні, на 11 день, вона нарешті розкрилась у смаку. Тому дуже раджу дати їй полежати після обсмажки. 11-12 днів – буде ідеально. Тому що ароматика поки не дотягує до того рівня, що був під час зйомки. Ще полежить – буде смачніше.
І невеличкий бонус, не забувайте, що якщо побачили “квакер” (quaker) – його треба вибирати. Та й якщо зернятко виглядає дуже дивно, його заварювати не треба.
Рецепти
Рецепт в Clever Dripper:
В відео огляді ми поділились базовим рецептом для Clever Dripper. Це кавоварка, яка “заварює сама” і для неї не потрібно спеціальний чайник. Також можна заварювати з цими параметрами в крапельній кавоварці.
25 г кави, помел 20 кліків на Comandante C40 (600 мікрон. Цукор 660 мікрон, тобто трохи менше цукру).
400 г води (окріп). Залити, почекати до 2:30 та поставити на сервер/чашку, щоб кава відфільтрувалась.
Рецепт “14-220”
Це рецепт від учасника Чемпіоната Світу, але він зробив його таким чином, щоб він працював не тільки на каві, яку не побачити в продажі, а й на базовій. Ім’я його – Alexandru Niculae (Чемпіон Світу з обсмажки, до речі, трохи таки розбирається в каві).
Називатимемо ми його 14-220.
За смаком – збалансований, та приємно варити. Можна медитувати, поки вода протікає між вливаннями.
Кава: 14 г, помел 24 кліка на Comandante (720 мікрон. Цукор, нагадую, 660). Помел береться трохи більше, аніж зазвичай. Щоб вода протікала рівномірно.
Вода: 220 г, температура 94-96 (перевіряв на 94, але впевнений, що 96 буде соковитіше).
Вливання
1 вливання 80 г
2 вливання на 0:45 – до 150 г
3 вливання на 1:30 – до 220 г
Час заварювання: 2:20 – 2:50 (в мене було приблизно 2:40).
Фільтри в мене Cafec ABACA, вода протікає швидко. Те, що вода між вливаннями проливається майже повністю – це нормально, фішечка рецепту. Щоб зробити його ефективнішим.
А ось відео, як вливання виглядають (просто спіраль а потім можна доливати в центр, якщо є що):
Рецепт Осмотік Флоу (24-300)
Ця кава дуже класно підходить для пропорції 1:12.5. Тобто, використовуємо менше води. Але результат того вартий.
Рецепт простий:
24 г кави, помел 28 кліків (840 мікрон)
300 г води 94°C
Техніка вливання як на відео:
Робимо блум (змочуємо каву, щоб сформувати купол) та чекаємо 30 секунд. Починаємо вливати воду невеличкими пульсами. І з 1:00 статично вливаємо в центр до кінця (в цьому випадку 300мл).
Екстракція в цьому рецепті низька, 15.6%, але це дійсно варто спробувати. Окруле тіло, оксамитовість на іншому рівні. В теплій чашці ідеально розкриваються ягоди. Кислотність – середня.
Рецепт Осмотік Флоу (15-250)
І для любителів пропорції 1:16
Кава 15 г, помел 21 клік (630 мікрон, майже як цукор)
Вода 250 г, 97°С (для чистоти та підвищеної кислинки)
Як і попередній рецепт, блум/змочування (на фото), пульси до 1:00 і потім статичне вливання в центр. Час заварювання – на 3:00 буде готова.
Як бачимо, екстракція вийшла доволі високою (межі “норми” – 18-22%). Хоча, для цієї кави можна сміливо робити 22 кліка (помел як цукор), щоб зробити чашку більш легкою та “лимонадною”. Результат буде як і в рецепті 14-220, але більш гнучкий, тому що можна змінювати пропорцію та дозу (заварювати хоч літр кави).
І трохи корисних речей:
Автор: В’ячеслав Дружинін (“coffee blog”)