Опубліковано Залишити коментар

Кавоварка Hario Switch – рецепт

Як користуватись кавоваркою Hario Switch? З одного боку, все виглядає просто. З іншого, відкриває безліч можливостей.

Я вирішив піти першим шляхом, та показати, як заварювати каву, використовуючи мінімум обладнання.

Тобто звичний “чайник з вузьким носиком та регулюванням температури” і ваги до нього – відміняються. Кавомолку теж можна замінити на мелену каву, але її бажано випити впродовж тижня.

Відмінності Hario Switch

По-перше, ця кавоварка створена для заварювання способом імерсії. Тобто, занурення кавових зерен у воду. Це можливо завдяки клапану, який затримує воду, поки ми не вирішимо злити її. Це дозволяє настоювати каву як в чашці, та контролювати час контакту меленої кави з водою.

А потім, натиснувши перемикач, відфільтрувати її і насолоджуватись готовим напоєм.

І в теорії це все красиво. Але на практиці, багато хто може стикнутись з тим, що кава занадто водяниста. Не вистачає насиченості. Скільки б її не настоювали.

Секрет криється в суттєвому зниженні температури води, тому що лійка виконана зі скла. При вимірюванні, зі 100 градусів вода за лічені секунди охолонула до 83 градусів.

Приміром, в чашці температура була 89, а в пластиковому Clever Dripper цілих 93.

І в цей момент стає зрозумілим, чому Hario Switch ідеальна для приготування чаю. Вона охолоджує воду до потрібної температури!

Але і каву при цьому заварити реалістично. Хоча, для цього рецепту я радив би використовувати обсмаження для еспресо, а не фільтру. Тому що температури води не вистачить якісної екстракції.

Рецепт

Беремо 15 грамів кави. Це 4 ч.л. з гіркою. Розмір подрібнення – як цукор.

Засипаємо в кавоварку, встановивши фільтр Hario або Cafec T90.

Включаємо секундомір та заливаємо водою майже до верху (250 грамів).

На 2:30 – перемішуємо 20 разів. На 3:00 відкриваємо клапан натисканням на перемикач.

Загальний час приготування 3:30-4 хвилини.

Підсумки

Звичайно, ця кавоварка в більшій мірі підходить для приготування чаю. Але якщо знати її особливості, можна готувати чудову каву, при цьому не витрачаючи стільки зусиль, як доведеться з Hario V60.