22 Червня, 2022
adminhq

Як відправляти каву в США – заповнення FDA Prior Notice

Відправка кави в США, як заповнювати Prior Notice FDAВідправка кави в США, як заповнювати Prior Notice FDA

Чи можна відправляти каву чи харчові продукти в США? Якщо коротко, так.

Але якщо ви не заповните Prior Notice, посилку можуть повернути. В цій статті розберемося у важливих деталях і у відео розберемо процес заповнення.

Зміст:

Стаття актуальна для тих, хто продає товари. Тому що звичайні відправлення можна робити без оформлення Prior Notice. Тобто, якщо відправляєте родичу чи знайомому подарунок – це пропустять і без цього документу. А от якщо продали товар, треба оформити правильно.

Одразу скажу, що це зовсім не важко. Хоча сам процес заповнення цього Prior Notice займає десь 5 хвилин.

Що таке Prior Notice

Отже, Prior Notice. Що за звір. Це сповіщення, що ми маємо намір щось відправити у Сполучені Штати. Щоб коли посилка прийшла на митницю, вони розуміли, що знають все про продукт і відправника.

І якщо що, зможуть посадити вас за грати. Тобто вони убезпечують громадян від небезпечної продукції. Або якщо одного разу продукція нанесла шкоди, наступного разу можуть не пустити.

The United States Food and Drug Administration is a federal agency of the Department of Health and Human Services

що таке FDA

Що потрібно для оформлення

Якщо ви ще не маєте досвіду відправлення закордон:

Перше

Треба мати акредитацію на Українській митниці. Це робиться на їх сайті, нічого складного. Це потрібно, щоб на нашій митниці вам не створювали проблем.

Для цього, треба натиснути “вхід” і після входу ввести свої дані на цій сторінці. За хвилин 15 маєте бути акредитованими.

Друге

Треба мати акаунт в Укрпошті зареєстрований на ФОП, або юридичну особу. Тому що це продаж товару.

До речі, при реєстрації акаунта, обрати треба вкладку “юридична особа”. І там вже вводимо, що ми ФОП. В мене наприклад 2 акаунта, один для продажів, інший для звичайних відправлень подарунків.

Третє

Створити акаунт FDA, де обрати функціонал Prior Notice System Interface.

Заходимо на сторінку FDA і натискаємо “Create account”.

Знизу натискаємо галочку Other FDA SystemsPrior Notice System Interface” і “continue”. Створюємо акаунт.

Що робити після заповнення Prior Notice

Оформлювати цей Prior Notice треба до відправлення товару. Як заповнили, завантажуємо його та роздруковуємо. І на пошті просите прикріпити папірець на саму коробку. І тепер, коли ми знаємо загальні деталі, давайте подивимося, як виглядає процес.

Процес заповнення Prior Notice (відео)

Додаткові деталі

Як розпочати – повна інструкція, яку варто почитати тим, в кого ще немає бізнесу

https://www.ukrposhta.ua/doc/shipping-outside-ukraine/dovidnyk-export.pdf

Корисний сайт Укрпошти по експорту.

Детальніше про митне оформлення. Зверніть увагу, що зараз ліміт для ФОП та юридичних осіб $150. Якщо вартість доставки + ціна товара = більше аніж $150 – доведеться заповнювати митну декларацію. Для цього вже потрібні послуги брокера, або купити підписку на спеціальну програму (яких 2 і я не розібрався як їх купувати). Без цих програм або брокера, немає можливості легально відправити щось вище $150.

Вартість послуг брокера орієнтовно 1300+ грн. Програма коштує від 3300 грн за півроку. Але є позитив, що Михайло Федорів вже заявив, планується спрощення процедури заповнення декларації. Можливо, скоро це стане доступним в Дії, безкоштовно.

Швидкість доставки в США наразі складає 20-30 днів. Якщо відправляєте дрібний пакет, при оформленні ставте галочку “Додаткові послуги: Експрес”. Коштує $1, але швидкість доставки підвищує.

Підсумки

Експорт харчових продуктів з України в США – можливий. Процес відправки не настільки легкий як в інші країни, але до нього швидко звикаєш. Вдалих відправлень!

Автор: В’ячеслав Дружинін (coffee blog)

0
Кошик порожній!

Схоже ви ще не додали жодного товару.

Переглянути продукти