Опубліковано Залишити коментар

Айріш кава – історія та рецепт

как делать айриш кофе

Кава по-ірландськи або Айріш кава це чудовий зимовий коктейль. Він вважається сучасною класикою та входить до офіційного списку коктейлів Міжнародної асоціації барменів.

Історія Айріш кави

У 1943 році, аеропорт Фойнс (Foynes), що знаходиться в Ірландії, вважався одним з найбільших у Європі. Він був розрахований на літаючи човни (гідролітаки). Кліматичні умови у цьому регіоні досить складні, особливо у зимовий період.

Оскільки аеропорт був головним хабом для польотів із Європи до США та Канади, там відкрився ресторан, щоб обслуговувати гостей.

Однієї зимової ночі, літак, що вирушав до Нью-Йорка, змушений був повернутися через Атлантичні урагани. І головний кухар ресторану, Джо Шерідан, дізнавшись про це, вирішив продемонструвати гостинність. Створивши для втомлених пасажирів напій, який мав одночасно зігріти та підбадьорити. Для цього він змішав каву з коричневим цукром, віскі та вершками.

Спробувавши цей коктейль, здивований американець запитав Джо: “Це Бразильська кава?” На що отримав відповідь: “Це Ірландська кава”. Так і постала легенда.

Рецепт кави по-Ірландськи

Кава

Фільтр кави можна приготувати декількома способами: крапельна кавоварка, Hario V60, Clever Dripper і AeroPress

Для цих цілей чудово підійдуть кавові зерна натуральної обробки, обсмажені «під фільтр».

Вершки

Вершки мають бути дуже холодними, жирністю 33%. Збивати до стану крему не потрібно, вони мають залишитися рідкими. Тому для збивання підійде навіть банка.

Приготування

Келих потрібно попередньо прогріти, наповнивши його гарячою водою.

Додаємо в підігрітий келих 15мл сиропу, 30мл віскі та 105мл кави. Перемішуємо інгредієнти.

приготовление кофе по-ирландски

Зверху заливаємо вершки. Коктейль має вийти двошаровий. Тому заливати вершки необхідно через ложку, яка притулена до стінки келиха.

рецепт кофе по-ирландски. Заливаем сливки поверх кофе

Коктейль готовий. Незважаючи на свою простоту, він має вражаючий смак. Головне робити його із якісних інгредієнтів.


Кава свіжого обсмаження

Кавоварки для фільтр кави